Maliye Sektör Denetimlerine Başladı

Maliye Bakanlığı vergi Denetim Kurulu sektör bazında vergi incelemelerine hız verdi.

Anadolu ajansının haberine göre Vergi Denetim Kurulu başta Akaryakıt, demir-çelik, madencilik, ilaç-sağlık, turizm, telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık sektörleri olmak üzere dijital ve sosyal medya satışlarınıda denetim kapsamına alıyor.

Vergi Denetim kurulunun yeni çalışma yapısana göre tüm sektörler incelenek ve risk unsuru yüksek olan sektörler sürekli olarak denetim altında tutulacak.

 Akaryakıt, demir-çelik, madencilik, ilaç-sağlık, turizm, telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık, dijital ekonomi, alkollü içecekler ve tütün mamulleri gibi sektörler nezdinde başlatılan vergi incelemeleri diğer alanları da kapsayacak şekilde genişletilecek.

Sosyal Medyadan satış yapanlarda Denetim Kurulunun kıskacına girdi. Denetim Kurulunun yaptığı çalışmalara göre internetten reklam geliri elden edenler ve doktor, avukat sanatçiların olması gerekenin oldukça altında vergi beyan etmeleri üzerine vergi inceleme kapsamını sürekli olarak genişletecek.

Image placeholder

Muhammed Karabağ

1989 yılında Dicle Üniversitesi İşletme ve 1995 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu. 1999 yılından beri Avcılar'da kendi ofisinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışan Karabağ, kurucusu ve ortağı olduğu Avcılar'daki Bağımsız Denetim A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.